Billy Elliot

Geçen haftalarda Billy Elliot filmini seyrettim, herkese de öneriyorum. Film Kuzey İngiltere’de 1984 yılında yaşanan madenci grevinin sosyal etkileri ile birlikte ağabeyi ve babası greve katılan 11 yaşındaki bir çocuğun tek başına ayakta durma savaşını ve içsel mücadelesini anlatıyor.

billy-elliot-picture

Bütün çevresindeki arkadaşlarının box eğitimi aldığı bir ortamda box ringini terkederek bale dersleri almaya başlayan Billy Elliot’un seçimi ailesi tarafından yadırgansa ve hatta bununla ilgili şiddet görse de bale hocası Bayan Wilkinson ona arka çıkacaktır.

Film bu şekilde ilerlerken hem o dönemin yaşantısı hakkında fikir verirken hem de grevin etkilerini de izleyiciye harika bir şekilde anlatıyor.

Billy Elliot’un hayalini gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini öğrenmek için filmi mutlaka izleyin, bu bol ödüllü filmi çok beğeneceğinizi düşünüyorum.

Filmin tanıtımına buradan erişebilirsiniz.

Reklamlar

Yayınlayan

cenktekin

Cenk TEKİN, halihazırda HAVELSAN A.Ş.de Bilişim ve Güvenlik Teknolojileri Bölümü'nde Proje Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Temel ilgi alanı sağlık bilişimi, askeri sağlık sistemleri ve proje yönetimi uygulamalarıdır. 2007 yılında Project Management Professional (PMP) sertifikasyonuna hak kazanmış olup, PMI bünyesinde yer alan ilgi gruplarındaki gönüllü görevlerini sürdürmekte ve Türkiye’de uzmanlığı ile ilgili sivil toplum örgütlerinde görev almakta, Proje Yönetim Derneği'nde aktif olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s