Dört Seçenek

Yaşadığınız olaylar sizi strese soktuğunda veya kendinizi kötü hissettiğinizde, bu durumu düzeltebilmek için sadece dört seçeneğiniz vardır;

Birinci seçenek terk etmek/bırakmak. Örneğin, eğer sorun işinize ise işinizden ayrılmak, mesela trafik sizi delirtiyorsa o şehirden ayrılmak, eşinizle, sevgilinizle sorun yaşıyorsanız ilişkiyi bitirmek veya yaptığınız işte sorun olduğunu düşünüyorsanız iş ortaklığını sona erdirmek.

İkinci seçenek bazı şeyleri değiştirmektir. Bu daha çok olaylara biraz daha dikkatli bakmanızı, düşünmenizi veya başkaları ile üzerinde konuşmanızı sağlar. Bunun sonucunda durumu kontrol altına alabilirsiniz.

Üçüncü seçenek durumu kabul etmektir. Hayatımızda olan her şeye aslında bir müddet sonra mutlaka adapte oluruz. Eğer bu durumda iseniz, sizin için neyin önemli olduğunu düşünmeniz oldukça önemlidir, gerçekten değer verdiğiniz şeyin ne olduğunu veya içinde bulunduğunuz durumun içerisinde kalarak neyin önemli olduğunu bulabilirseniz bu sizin için faydalı olacaktır.

En son seçenek ise durumunuz hakkında hiçbir şey yapmamaktır. Eğer bunu seçerseniz, bu şekilde yaşamayı kabul edecek, bunu bilecek ve durumunuz hakkında şikayet etmeyeceksiniz.

Tercih sizin..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s