Orada Bir Okul Var, Uzakta

Dün EğitimPedia sitesinde “Orada Bir Okul Var, Uzakta” başlıklı haberi heyecan ve zevkle okudum. Şöyle başlıyordu;

Bir okul düşünün… Çocuklar matematik dersini oyun oynayarak öğreniyor… Yine bir okul düşünün… Okulun öğretmeni de, hademesi de, okul müdürü de aynı kişi… Hepsini bir potada eriten idealist bir öğretmenin hikâyesine ortak olacaksınız şimdi. Tokat’ın Zile ilçesine bağlı Söğütözü İlkokulu öğretmeni İbrahim Yıldırım’ın hikâyesine ve onun yıldız projesine…

Bu idealist öğretmenimizi gerçekten tebrik etmek gerekiyor. Yoktan nasıl var edilir harika bir örnek. Ancak yazının sonuna geldiğinde nedense biraz bozuldum. bu güzel haberi kim yapmış; El Cezire.. (Bknz ilgili haber)

Yalnış anlaşılmasın bu haberi yapmalarına bozulmadım, onları da çok tebrik etmek lazım. Çünkü gerçek haberciliğin bu olduğuna inanıyorum. Sadece bizim o kadar TV, Gazete vs basın yayın organımız var hiçbirinizin aklına gelmez mi bu şekilde güzel haberler yapmak. Hep mi aklınıza tecavüz, gasp, soygun, ensest ilişkiler, cinayet, şiddet yada medya maymunu olan kişilere ait haberler vb gibi niteliksiz, bence hiçbir haber değeri olmayan haberler süsler medyamızı..

Neden bu güzel insan ile ilgili haber yapmazsınız da saçma sapan şeyleri taşırsınız sayfalarınıza.. Ders almak lazım gerçekten.. Toplumun bu tip haberlere ihtiyacı var, Nurgül’den Akıl Alan Dekolte,  İşte İsrailli Kadın Askerler veya Ronaldo Tatilde Yakalandı haberlerine değil.. Burada Milliyet web sitesini örnek verdim ancak herhangi bir haber sitesini açarsanız bundan farklı bir manzara ile karşılaşmıyorsunuz maalesef.

Selametle..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s