Terabithia Köprüsü

Geçen hafta içerisinde çocukların ödevlerinin olmadığı bir gün hep birlikte eski bir film olmasına rağmen Terabithia Köprüsünü seyrettik. Uzun süredir seyrettiğim filmler arasında gerçekten çocukların hayata bakış açısını, nasıl hayal ettiklerini ve zihinlerini açık tutmalarının nasıl birşey olduğunu, bizim gördüklerimizden neyi farklı gördüklerini anlatan harika bir filmdi.

Wikipedia’da Terabithia Köprüsü hakkında şu açıklamalar bulunuyor; Katherine Paterson‘ın aynı isimli romanından uyarlanan film, Jess adındaki bir çocuğun sihirli hikayesini anlatıyor. Jess okulundaki tüm koşu yarışlarının birincisidir, ta ki Leslie aynı okula gelene kadar. Kısa zamanda çok iyi iki arkadaş olan Leslie ile Jess, evlerinin yakınında bulunan ormanda devlerden, perilerden, trollerden ve cücelerden oluşan, Terabithia adında hayali bir krallık kurarlar.

Vakti olanların çocukların dünyaya bakışlarını anlamaları açısından mutlaka seyretmelerini öneriyorum. Ayrıca Açlık Oyunlarındaki Peeta’nın (Josh Hutcherson) küçüklüğünü görmek de enteresan oldu.

Reklamlar

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s