İyi Bir Yönetici

Hedeflerine ulaşmak için iyi çalışanlara ihtiyacı olduğunu bilen ve onları geliştirmeyi planlayan kişidir. Bunun için yapması gereken eğitim, koçluk ve fırsatlar sunmaktır.

Yaşadıkları problemlerde “en hızlı şekilde” yardımcı olandır. Küçük problemler büyüyebilir, büyükler kronikleşebilir. Hem moral, motivasyon hemde işin başarısı buna bağlıdır.

Zayıf elemanları geliştirmek(kurtarmak) için elinden geleni yapandır. Fakat attığın taş vurduğun kuşa değmeyecekse(iyi düşünmek lazım), zayıf halkayı zincirden çıkarmanın doğru olacağını bilen kişidir.

Bilir ki kendi başarısını sadece çalışanların başarısında görebilir. Çalışan, yöneticisinin başarısını yansıtan ayna gibidir. Bu yüzden kendi yapmayacağı hiç bir şeyi çalışanlarından istemez, teşekkür etmekten sarf-ı nazar etmez, takdiri boşa harcamaz. Bencil değildir.

Nereden geldiğini unutmayandır. Diğerlerinin aynı yoldan geçmesinin “illaki” şart olmadığını bilendir. Fakat hedefe ulaşmanın kolay olmadığını, olmayacağını ve kişilerin istediklerinde(motive olduklarında) her hedefe ulaşabileceklerine inanandır.

İyi bir yönetici olduğunuzu düşünüyorsanız ya da birileri öyle diyorsa buna ancak “çalışanlarınızın gözünde gördüğünüzde” inanın.

 

savassakar.com’dan alınmıştır..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s