Doğru Yaklaşım..

Geçen günlerde Dünya gazetesinde okumuştum.. Paylaşmak istedim:

Sinan Aygün’ü uzunca bir dönemdir medyada görmüyorduk. 

TBMM’de devamsızlığı olmayan ender milletvekillerinden olduğu için kulislerde sürekli karşılaşıyorduk. 

Yazmamak kaydıyla uzun sohbetlerin dışında, röportaj taleplerine olumsuz yanıt verdiğini de biliyorduk. 

En son 2006 yılında yine bu sayfa için, röportaj yapmıştık…

ATO Başkanlığı dönemiydi, bir taraftan sorularımızı yanıtlarken, diğer taraftan ekibine talimatlar veriyordu, “Aman ha!.. Son dosyalardan çıktı alıp masama bırakmayı unutmayın. Gece çalışacağım…”

Kızını da çalıştırıyordu ekibiyle, arada O da talimatlardan nasibini alıyordu. “Cep telefonu için aldığın kulaklığı da tart. Bakalım onun tonunu ne kadara ithal ediyoruz!…”

“Ağırlığı 15 gram. Fiyatı da 100 dolar.” cevabını aldıktan sonra, basit bir hesaplamayla devam ediyordu. “Tonu 6 milyon 666 bin dolara geliyor. Bizde tonu 800 dolardan tekstil ürünü, tonu 300 dolardan domates satmaya devam edelim.” deyip sonuca varıyordu. “Teknoloji üretmemiz, teknoloji üretenleri desteklememiz, ArGe’ye ağırlık vermemiz gerekiyor…”

 

Buraya kadar Dünya Gazetesinde okuduklarımdı. Türkiye’de böyle düşünen kişilerle birlikte yaşamak o kadar güzel ki.. Her türlü olumsuzluğa rağmen Türkiye’nin ileriye gitmesi için gece çalışan, bazı hesaplamalar yapan, vizyon sahibi kişilerle birlikte olduğumuzu, aynı havayı soluduğumuzu bilmek yetiyor.. Konuyla ilgili yorum bile yapmaya gerek yok, doğru söze ne denir ki.. Teknoloji üretmemiz lazım ama üretemiyoruz.. Zaten yakında o tonunu 300 dolardan sattığımız domatesi de üretmemiz kotalara takılacak.. Kısacası onu da izinle, istendiği şekilde, istendiği miktarda üreteceğiz. İstendiği yerlere satacağız.. Tamamen dışa bağımlılık bu olsa gerek.. Sabah sabah moralimi bozdum.. Ben de biraz kafa patlatayım bari nasıl daha iyiye gideriz diye.. 

Herkese iyi kafa patlatmalar… 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s