Sağlıkta Sanal Gerçeklik

Hastanın durumu hakkında genellikle birden çok hekim kararı ile bilgiye erişilir. Kalorama tarafından yapılan bir araştırmaya göre, sağlık alanında sanal gerçeklik uygulamaları büyümenin en önemli adımlarından biri haline geliyor.

“ABD’de Sağlık Alanında Sanal Gerçeklik” adlı çalışmada, BT sistemleri ve internet tabanlı uygulamalar ile daha fazla kullanım elde eden görselleştirme teknolojisini üzerine kurulu gelişmiş tıbbi görüntüleme yazılımları sayesinde önümüzdeki beş yıllık süre içerisinde gelirlerin %12 artacağı tahmin ediliyor.

Kalorama çalışılan görüntüyü oluşturma, ameliyat öncesi planlama, gelişmiş 2D/3D/4D uygulamaları, görüntü birleştirme yöntemleri de dahil olmak üzere tıbbi veri görselleştirme ve sanal gerçeklik teknolojilerinin önemine dikkat çekiyor.

Günümüzde sağlık kuruluşlarının BT (RIS gibi) ve diğer birimlerden PACS uygulamaları gibi uzun süredir yaptıklarıo yatırımları bulunuyor. Ve önümüzdeki yıllarda da büyüme en çok bu alanda bekleniyor.

Bu BT yatırımlarının New York merkezli sağlık pazar araştırmacısı bir şirkete göre tıbbi görselleştirme yazılımının entegrasyonu temelli olacaktır. İnce istemci uygulamaları aracılığıyla danışman hekimler tarafından erişilebilen dijital kopyalar, görüntü navigasyon ve etkileşim sağlayan film ve diğer medyalar sağlık bilişiminin en görsel halini oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s