Çıkalım Yola Gidelim Sihirbaza…

Kızım bugün ilk defa bir müzikal seyretmek üzere heyecan içinde kalktı. Dün 39 derece olan ateşimden biraz kırgınlık ve yorgunluk olsam da kendisine söz vermiştim ve gitmeliydim.

Sabah güzel bir “baba kahvaltısı”ndan sonra giyindik ve Leyla Gencer sahnesine doğru yola çıktık. Araba pazarının da olmasıyla park yeri bulmakta biraz zorluk çeksek de çok da fazla dolanmadan güzel bir park yeri bulabildik.

İçeri girdiğimizde yerin yerin yeni yapılmasından dolayı gerçekten çok güzel bir tesis ve güleryüzlü görevliler karşıladı bizi. Oyunumuzun adı : “Sihirbaz Oz” idi. Oyunun prömiyerinin bugün olduğunu gittiğizde öğrendik.

Yerimizi bulduktan hemen sonra oyun başladı. Oyun, müzikler, kostümler herşey harika idi. Yalnız gelen kişilerin çocuk olmasından dolayı koltukların yüksekliğinin az olması nedeniyle herkes kendine göre bir çözüm buldu. Kimisi çocuğunu kucağına aldı, kimisi bütün paltoları üst üste koyarak yükseklik sağlamaya çalıştı. Kimisi de (ki bunlara ben de dahilim) koltuğu açmayıp üzerine oturttu. Bence en güzel yöntem de buydu.

Dorothy, Teneke Adam, Korkuluk, Aslan, Kötü Cadı vs Sihirbaz Oz’un yer aldığı bu büyülü dünya gerçekten 2 perdelik oyunda harika şekilde anlatılmıştı. Küçük çocukların ise çiçek olarak gerçekleştirdikleri performansları ise hiç de kötü değildi.

Kızımın ilk perdedeki yorumu ise beni fazlasıyla güldürdü : “Bir türlü gelemediler Zümrüt saraya” Smile

Oyunun sonunda aslında herkesin ihtiyaç duyduğu şeyin içinde olduğunu anladık. (Akıl, cesaret kalp gibi) Ama hiçbirimizde maalesef gümüş ayakkabı yok ki topuklarımızı 3 kere vurunca istediğimiz yere gidelim.

İşte bir gün daha bu şekilde bir etkinlikle geçti. Oyunda emeği geçenleri kutlamaktan başka elimizden birşey gelmiyor.

Hepsine çok teşekkürler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s